Blog

Latest Industry News

Fotovoltaická střecha pro Model 3, bez dobíjení během pracovního týdne!

Jen krátce pár dnů na to, kdy Toyota zveřejnila fotovoltaickou střechu pro jejich model Primus Prime, představil Elon Musk ještě výkonnější produkt. Spolupráce s Panasonicem mu zajistí nejen ochlazování vozu Tesla, ale především částečné dobití akumulátoru. Vývoj Panasonic HIT však není u konce a čeho se dočkáme je ještě opatřeno rouškou tajemství.

Zmínka o fotovoltaickém panelu již v listopadu

Fanoušci vozu Tesla již o této možnosti tušili od počátku listopadu, kdy Elon Musk na svém twitteru odpověděl, že fotovoltaická střecha bude nejspíš implementována do Modelu 3.

2017-03-04

 

 

Dostat přes 3km dojezdu během práce v kanceláři?

Samotná fotovoltaická střecha tu byla již dávno, ale s výkonem přes 50kw nejde čekat moc velké zázraky, ohledně dobití akumulátorů. Co je však zajímavější je výkon 180kw, který dostane Primus Prime. Pro představu, když byste seděli od 8 ráno do 18 do večera v práci a necháte své auto venku na slunci. Tak po návratu do vozu Vás překvapí cca 3km dojezdu navíc. Již tento ukazatel zní zajímavě, protože určité procento lidí, kteří pracují ve větších městech to domů nemají déle než zmiňované 3km.

Fotovoltaická střecha pro Tesla Model 3

Tesla jde ještě dále!

Elon Musk, také v rozhovoru naznačil, že s implementováním této technologie nebude úplně pospíchat. Za prvé je to díky tomu, že Tesla Model 3 dostane mnohem rozměrnější střechu než elektromobil Toyoty. Za druhé se v zákulisí řeší, že když Elon Musk počká, nabídne zákazníkům mnohem výkonnější technologii Panasonic HIT, který by mohla „vyždímat“ výkon okolo 500kw a to už je opravdu slušná porce dojezdu. Při deseti hodinách na slunci by Vám fotovoltaická střecha přidala přes 10km dojezdových kilometrů. Což znamená, že většina lidí, kteří sídlí ve městech, tak nebude během pracovního týdne potřebovat svůj vůz Model 3 dobít.

Leave comments

Your email address will not be published.*You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Back to top